Busing Information

STEPHEN OLNEY SCHOOL as of 10-7-19
Bus: 12
8:14 am GILLEN AV@LINCOLN AV
8:19 am BORAH ST @ FLORENCE ST
8:21 am BORAH ST @ AMBROSE ST
8:24 am ORLANDO DR @ MARK DR
8:25 am MARK DR @ FRANCIS AV
8:29 am FINCH AV @ DORMAN AV
8:31 am DORMAN AV @ ATWOOD AV
8:34 am BAIRD @ 100′ FROM MSA
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:22 pm BAIRD @ 100′ FROM MSA
3:24 pm ATWOOD AV @ DORMAN AV
3:26 pm DORMAN AV @ FINCH AV
3:28 pm FRANCIS AV @ MARK DR
3:29 pm MARK DR @ ORLANDO DR
3:30 pm GILLEN AV @ RANDALL RD
3:31 pm BORAH ST @ AMBROSE ST
3:32 pm BORAH ST @ FLORENCE ST
3:33 pm LINCOLN AV @ GILLEN AV
Bus: 16
8:04 am OBED AV@CHARLES ST
8:05 am CHARLES ST @ JANE ST
8:08 am CHARLES ST @ ANGELO AV
8:12 am OBED & ANN
8:14 am CHARLES ST @ REMINGTON ST
8:21 am BENNETT ST @ ATLANTIC AV
8:25 am BENNETT ST @ LYDIA AV
8:30 am SUDBURY ST @ TARKLIN ST
8:33 am FERA ST @ NEW ST
8:35 am ARRO ST @ PALM ST
8:37 am PALM ST @ YOUNG ST
8:40 am MONTICELLO ST @ ELVIRA ST
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:19 pm MONTICELLO ST @ ELVIRA ST
3:20 pm PALM ST @ YOUNG ST
3:21 pm PALM ST @ ARRO ST
3:23 pm FERA ST @ NEW ST
3:25 pm TARKLIN ST @ SUDBURY ST
3:26 pm LYDIA AV @ BENNETT ST
3:28 pm BENNETT ST @ ATLANTIC AV
3:32 pm CHARLES ST @ REMINGTON ST
3:35 pm CHARLES ST @ OBED AV
3:36 pm CHARLES ST @ JANE ST
3:38 pm CHARLES ST @ SHEPARD AV
3:42 pm OBED & ANN
Bus: 19
8:12 am DOUGLAS AV@MARCONI ST
8:14 am MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
8:16 am 11 PURITAN ST
8:18 am DOUGLAS AV @ HAWTHORNE PL
8:20 am ROBINS WY @ HICKORY RD
8:20 am 6 HICKORY ROAD
8:21 am TWINS LN @ WENSCOTT LN
8:22 am 32 MEADOW VIEW BOULEVARD
8:23 am LAKE DR @ RIVERVIEW DR
8:26 am SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
8:29 am SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
8:30 am 593 SMITHFIELD ROAD
8:31 am SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
8:33 am SMITHFIELD RD @ BEACH ST
8:34 am BEACH ST @ LONGUE VUE AV
8:36 am MARBLEHEAD AV @ LAWRENCE ST
8:40 am 256 GENTIAN AV
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:17 pm MARBLEHEAD AV @ LAWRENCE ST
3:21 pm 256 GENTIAN AV
3:27 pm SMITHFIELD RD @ CHESTNUT ST
3:28 pm LONGUE VUE AV @ BEACH ST
3:31 pm SMITHFIELD RD @ FORESTWOOD DR
3:32 pm 593 SMITHFIELD ROAD
3:34 pm SMITHFIELD RD @ ST JAMES CT
3:37 pm SMITHFIELD RD @ WATERVIEW LN
3:40 pm RIVERVIEW DR @ LAKE DR
3:41 pm 32 MEADOW VIEW BOULEVARD
3:43 pm WENSCOTT LN @ TWINS LN
3:44 pm 6 HICKORY ROAD
3:45 pm HICKORY RD @ ROBINS WY
3:47 pm DOUGLAS AV @ HAWTHORNE PL
3:48 pm DOUGLAS AV @ MARCONI ST
3:51 pm MINERAL SPRING @ ROCKWELL ST
3:53 pm 11 PURITAN ST
Bus: 23
8:06 am 25 WENTWORTH STREET
8:07 am FREDERICK ST @ ALEXANDER ST
8:10 am FAB-YOU-US
8:12 am IRVING ST @ ANGELL RD
8:14 am ANGELL RD @ POPE ST
8:16 am BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
8:18 am 238 LEXINGTON AV
8:19 am LEXINGTON AV @ BIRCHWOOD DR
8:20 am LEXINGTON AV @ ANGELL RD
8:22 am 408/412 ANGELL ROAD
8:29 am BIRCHWOOD DR @ BIRCHWOOD MS DRIVE
8:33 am 37 WEST RIVER PKWY
8:34 am WEST RIVER PKWY @ PINEWOOD DR
8:36 am CONIFER DR @ LORING LN
8:39 am SORRELL RD @ WEST RIVER PKWY
8:40 am WEST RIVER PKWY @ CARRIAGE WY
8:45 am STEPHEN OLNEY SCHOOL
Bus: 23
3:15 pm STEPHEN OLNEY SCHOOL
3:16 pm 37 WEST RIVER PKWY
3:18 pm WEST RIVER PKWY @ PINEWOOD DR
3:19 pm WEST RIVER PKWY @ SORRELL RD
3:20 pm WEST RIVER PKWY @ CARRIAGE WY
3:22 pm LORING LN @ CONIFER DR
3:25 pm BIRCHWOOD MS DRIVEWAY @ BIRCHWOOD
3:27 pm BIRCHWOOD DR @ LEXINGTON AV
3:28 pm LEXINGTON AV @ ANGELL RD
3:30 pm 408/412 ANGELL ROAD
3:36 pm 238 LEXINGTON AV
3:37 pm BENJAMIN DR @ SPRINGDALE AV
3:40 pm ALEXANDER ST @ FREDERICK ST
3:41 pm 25 WENTWORTH STREET
3:45 pm FAB-YOU-US
3:47 pm IRVING ST @ ANGELL RD
3:49 pm ANGELL RD @ POPE ST